Czym charakteryzuje się psychiatra dziecięcy?

Psychiatra Gdańsk jest lekarzem, ale także doradcą. Choroby psychosomatyczne nie są przypisane ani do wieku, ani do płci. Dlatego warto pamiętać, że każda choroba czy zaburzenie dotyczące osoby dorosłej, może także dotknąć dziecko czy nastolatka. Psychiatra dziecięcy ma uprawnienia do leczenia osób dorosłych. Zatem czym się różni lekarz dziecięcy od lekarzy osób dojrzałych?

Pierwszą różnicą jest podejście do pacjenta. Osoba zajmująca się dziećmi powinna cechować się dużą cierpliwością i życzliwością. Winna, także umieć, wychwytywać niepokojące zachowania podczas obserwacji. Dorosły opowie o swoim problemie, zaś małe dziecko nie. Ważne jest aby psychiatra był idealnym obserwatorem. Czasem trudno jest określić rodzaj trudności, szczególnie opierając się tylko na obserwacji… jednak doświadczony specjalista zrobi to bez trudu.

Psychiatrów dziecięcych zatrudnia poradnia psychiatryczna. Wśród metod najczęściej stosowanych wyróżnia się psychoterapia, która przynosi najlepsze skutki, szczególnie wśród „maluchów”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *